Odnawianie

Nie jest łatwo wybudować, ale też do prostych nie należy remontowanie i odnawianie. Przekonali się o tym choćby Księża Marianie w Licheniu, którzy chcąc na nowo zaaranżować teren wokół licheńskiego sanktuarium zatrudnili w tym celu osobę, która stworzy odpowiedni projekt. Pierwszą podjętą decyzją było przemalowanie istniejących figur aniołów, świętych i Osób Boskich na nieco ciemniejszy niż był do tej pory. Krok bardzo łatwy do podjęcia, trudniejszy w realizacji gdy po przeliczeniu okazało się, że w otoczeniu sanktuarium jest około 300 figur 🙂

Wymagało to nie lada wysiłku – środków, czasu i rąk do pracy.

Co prawda wokół naszego kościoła parafialnego nie mamy aż tyle figur, ale także te nasze co pewien czas będą wymagały odnawiania. Na ten moment udało się przmalować figurę kardynała Stefana Wyszyńskiego – na którego termin beatyfikacji już czekamy, a który w niedługim czasie powinien ogłosić papież Franciszek: http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci/archiwum/2019/pazdziernik/data_beatyfikacji_wkrotce.html

Udało się także odnowić figurki dzieci fatimskich, znajdujących się w grocie przy kościele; podobnie figuę Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Matki Bożej.

Na przestrzeni ostatniego roku wykonane były także prace przy remoncie toalety i stworzeniu aneksu kuchennego przy salkach parafialnych ponad zakrystią oraz dokonywana była spłata za zrobiony w ubiegłym roku podjazd dla wózków przy głównym wejściu do naszego kościoła.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy do tych prac dołożyli swoją ,,cząstkę”: Parafianom, prywatnym ofiarodawcom i sponsorom oraz osobom wykonującym prace remontowe.

Serdeczne podziękowania dla osób upiększających te miejsca poprzez zadbanie o porządek, kwiaty i zapalenie symbolicznego znicza.

Wdzięczność również tym, którzy gromadzą się przy tych figurach czy to na wspólnej modlitwie – jak w czasie Nabożeństw Fatimskich przy grocie, czy też w osobistym, choćby chwilowym zatrzymaniu się na zrobienie znaku krzyża lub krótką modlitwę, by uwielbić Boga.