Pielgrzymka: Bieszczady, 21-24 września 2019 r.

1 Dzień:

Zbiórka uczestników i wyjazd z Mogilna w godzinach wczesnorannych.. Przejazd do PRZEMYŚLA: XVI wieczny rynek, podziemna trasa turystyczna, zamek Kazimierza Wielkiego z basztą widokową, cerkiew p.w. Zaśnięcia NMP, cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego, cerkiew Matki Bożej Bolesnej, katedra rzymskokatolicka z podziemiami, katedra grekokatolicka. Przejazd przez Pogórze Przemyskie – najładniejszą trasą widokową między innymi przez Góry Słonne – największe w Polsce serpentyny, Birczę, Krasiczyn. Następnie odlewnia dzwonów, wytwórnia fajek, dworzec PKP – najpiękniejszy dworzec kolejowy na Podkarpaciu. Przejazd do Sanktuarium w KALWARII PACŁAWSKIEJ z cudownym obrazem Matki Boskiej Pacławskiej. Na górze znajduje się zespół klasztorny, składający się z barokowego kościoła, zabudowań klasztoru, domu pielgrzyma. Przejazd do pensjonatu. Obiadokolacja i nocleg.

2 Dzień:

Śniadanie. Po śniadaniu KOMAŃCZA – miejsce internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwiedzanie klasztoru ss. Nazaretanek. Następnie SANOK: Muzeum Budownictwa Ludowego – największy skansen w Polsce, Zamek Królewski z najbogatszą w Polsce kolekcją obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz kolekcja ikon, spacer po starówce, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Sanockiej w kościele Ojców Franciszkanów. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień:

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium MB Bieszczadzkiej w USTRZYKACH DOLNYCH oraz MYCZKOWCACH: zapora, cudowne źródełko, Caritas – przepię- kna kolekcja minitur świątyń drewnianych wszystkich wyznań. Powrót do pensjonatu. Obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień:

Przejazd do SOLINY. Rejs statkiem po jeziorze Solińskim – największy sztuczny akwen w Polsce zwany „morzem bieszczadzkim”. Podczas rejsu będzie można podziwiać piękno bieszczadzkiej przyrody oraz potężną konstrukcję tamy. Spacer po zaporze solińskiej. Czas wolny. Przejazd do pensjonatu. LESKA – synagoga, cmentarz, ogrody przy Zamku Kmitów z XVI w. Powrót w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

• Przejazd komfortowym autokarem
  • Zakwaterowanie: noclegi w Pensjonacie „SZEPTUCHA” w Polańczyku, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje
  • Opieka pilota
  • Ubezpieczenie: NNW (10.000 PLN)

UWAGA:

Na realizację programu należy posiadać 150 zł/os. Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, miejscowego przewodnika, zestaw słuchawkowy oraz opłaty turystyczne.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Każdego dnia pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta.

Biuro Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych „ALF”
ul. Ozimska 38,
tel. tel.+48 77/ 454-08-82, kom. 48 668 336 662