Pielgrzymka w Bieszczady

W godzinach wczesnorannych 21 września rozpoczęła się pielgrzymka w Bieszczady. Już pierwszego dnia zaplanowane było zwiedznie XVI wiecznego rynku w Przemyślu, podziemnej trasy turystycznej, zamku Kazimierza Wielkiego z basztą widokową, cerkwi p.w. Zaśnięcia NMP, cerkwi Wniebowstąpienia Pańskiego, cerkwi Matki Bożej Bolesnej, katedry rzymskokatolicka z podziemiami, katedry grekokatolicka. Kolejnymi miejscami zwiedzania były: odlewnia dzwonów, wytwórnia fajek, dworzec PKP – najpiękniejszy dworzec kolejowy na Podkarpaciu oraz przejazd do Sanktuarium w KALWARII PACŁAWSKIEJ z cudownym obrazem Matki Boskiej Pacławskiej. W kolejne dni w planie wyjazdu znalazła się KOMAŃCZA – miejsce internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zwiedzanie klasztoru sióstr Nazaretanek. SANOK: Muzeum Budownictwa Ludowego – największy skansen w Polsce, Zamek Królewski z najbogatszą w Polsce kolekcją obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz kolekcja ikon, spacer po starówce, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Sanockiej w kościele Ojców Franciszkanów. Kolejnymi odwiedzanymi miejscami były: Sanktuarium MB Bieszczadzkiej w USTRZYKACH DOLNYCH oraz MYCZKOWCACH: zapora, cudowne źródełko, Caritas – kolekcja miniatur świątyń drewnianych wszystkich wyznań. Na ostatni dzień zaplanowany był rejs statkiem po jeziorze Solińskim – największym sztucznym akwenie w Polsce zwanym „morzem bieszczadzkim”, a także spacer po zaporze solińskiej. Ostatnim miejscem był przejazd do LESKA – zwiedzanie synagogi, cmentarza, ogrodów przy Zamku Kmitów z XVI w.