Rowerowe majowe we Wszedniu

Na ostatnie w tym roku Rowerowe Majowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA wybraliśmy prawie 30 osobową grupą rowerzystów do Wszednia. Tym razem trasa naszej wędrówki prowadziła spokojnymi i malowniczymi drogami okolic Chałupsk. Na miejsce dotarliśmy kilka minut przed dziewiętnastą. Majowe, pod przewodnictwem księdza Tomka odśpiewaliśmy wspólnie z licznie przybyłymi mieszkańcami Wszednia i okolic. Pod koniec nabożeństwa pojawiły się na niebie ciężkie deszczowe chmury, z których zaczęły spadać pierwsze krople deszczu.  Mieszkańcy Wszednia zaprosili nas do pobliskiej świetlicy, gdzie zostaliśmy  ugoszczeni domowym ciastem i kawą. Czekały też na nas kanapki z pysznym swojskim smalcem i ogórkami, którymi wszyscy się zjadaliśmy. Wiosenny deszcz przeczekaliśmy więc w najlepszy z możliwych sposobów; w przyjacielskich rozmowach przy aromatycznej kawie i wyśmienitym cieście. W powrotną drogę ruszyliśmy kiedy deszcz całkowicie ustąpił i po półgodzinnej jeździe zakończyliśmy tegoroczne majowe wędrowanie przy naszym kościele.

Bardzo dziękujemy gospodarzom za wspólną modlitwę, ciepłe przyjęcie, przepyszny posiłek i dach nad głową podczas deszczu. Do zobaczenia za rok !

Relacje ze wszystkich Rowerowych Majowych znajdują się na facebook’owym profilu Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA.