Zostań Świętym Mikołajem w 2020 roku!

Św. Mikołaj już gotowy i czeka!

Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza do wzięcia udziału w akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”

Nie wszystkie dzieci dostaną prezent od św. Mikołaja, chociaż mają takie marzenie. Każdy kto chciałby spełnić marzenie dziecka o świątecznym prezencie może to zrobić razem z nami. W tym roku akcją obejmujemy również osoby starsze, potrzebujące pomocy z naszej parafii.

Wystarczy zabrać wybrane serduszko z imieniem dziecka (czerwone) lub osoby dorosłej (złote) i przygotować dla niego świąteczną niespodziankę.

Podpisane imieniem obdarowanej osoby paczki można składać na plebanii lub w zakrystii kościoła MBNP w Mogilnie do dnia 20 grudnia 2020. Zebrane upominki przekażemy potrzebującym jeszcze przed Wigilią.

W tym roku, z powodu ograniczeń, których musimy przestrzegać, wiele osób, zwłaszcza starszych zostało w jakimś stopniu odciętych od świata. Akcja nabiera więc wyjątkowego znaczenia. Małym gestem możemy sprawić, że Święta Bożego Narodzenia będą choć trochę radośniejsze.

W razie pytań prosimy o kontakt na profilu facebook’owym stowarzyszenia lub z ks. Tomkiem Niedbalskim.

Wychodząc naprzeciw tym, którym w obecnej sytuacji trudno jest uczestniczyć w Liturgii Kościoła, przygotowaliśmy możliwość elektronicznego pobrania i zarezerwowania osoby, której można przygotować świąteczny prezent. Klikając poniższy link a następnie wybierając konkretną osobę starszą lub dziecko zostajemy poproszeni o podanie adresu email oraz własnego imienia. Po ich wpisaniu zostaje nam przydzielona wybrana osoba, której chcemy uczynić niespodziankę. Na podany adres skrzynki pocztowej zostaje też wysłane potwierdzenie ,,rezerwacji”. Przygotowane upominki – podobnie jak te ,,serduszkowe” z kościoła, prosimy przynosić do biura parafialnego lub zakrystii.