III Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023 r.

1. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Czas od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona przez pełny udział w Eucharystii.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii s. Nullę (Garlińską) ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Podczas Mszy Św. opowiada o cudownym uzdrowieniu, którego doświadczyła za sprawą bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Cud jej uzdrowienia przyczynił się do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Po Mszach św. będzie można nabyć książkę: „Cud kardynała Wyszyńskiego.” w cenie 20 zł.
  4. Dzisiaj nasze modlitwy kierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, patrona Polski i Archidiecezji. Trwają tam uroczystości odpustowe. Liturgiczne obchody są przeniesione na najbliższy poniedziałek. Dziś modlitwą obejmujemy także Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka Prymasa Polski, który obchodzi Dzień Patrona.
  5. We wtorek będziemy przeżywali Dzień Modlitw o Urodzaje. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory.
  6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko od 18.30 do 19.00 ofiarowana w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po zakończonej adoracji o 19.00 będzie zebranie dla rodziców dzieci komunijnych.
  8. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  9. W sobotę w Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego naszą modlitwą obejmiemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
  10. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
  11. W minioną sobotę Parafialny Chórek „Gloria” wystąpił w Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej Archidiecezji Gnieźnieńskiej „Adalbertus”, zorganizowanym z okazji odpustu św. Wojciecha. Chórzyści zebrali bardzo pochlebne recenzje. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
  12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w terminie: 20-23.07.2023r. Cena: 2.155 PLN. Wylot z lotniska Kraków-Balice. Zwiedzimy Lourdes ale przede wszystkim będzie to czas kontemplacji tajemnicy objawień Matki Bożej oraz modlitwy za chorych. Zapisy z wpłatą 1100 PLN w biurze parafialnym. Ze strony parafii można pobrać kwestionariusze osobowe do wypełnienia.
  13. Kolejną propozycją jest pielgrzymka do Hiszpanii w dniach 5-12.09.2023r. Cena: 3.350 PLN. Zakwaterowanie będzie w jednym miejscu: Lloret de Mar. Stamtąd będziemy zwiedzać Barcelonę i okoliczne sanktuaria. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegóły na plakatach i na stronie parafialnej.
  14. Pożegnaliśmy śp. Mirosława Durskiego, Jana Piechockiego i Ewę Kwit. We wtorek o 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Jakubowskiej z Wiecanowa. Wieczny odpoczynek…

MOGILNO, 23.04.2023.