Mikołajki

Tradycyjnie w dzień tak bardzo wyczekiwany przez dzieci 6 grudnia br. po wieczornej mszy o godzinie 17.30 naszą parafię odwiedził nietypowy gość. Był to Święty Mikołaj, który na specjalne zaproszenie księży prałata Eugeniusza Jaworskiego i wikariusza Sebastiana Huebnera przybył do parafii, aby sprawić wielką niespodziankę dzieciom i obdarować je słodkimi upominkami. Na sobotnią Mszę świętą przybyli najmłodsi mieszkańcy Mogilna nie tylko z parafii Matki Bożej, ale także z sąsiednich parafii. Głośnym śpiewem piosenki pt. „Mikołaju Święty nasz…” i przy akompaniamencie Wacława Flanca wszystkie dzieci powitały niezwykłego gościa. Dzieci bardzo cieszyły się z Jego przybycia i chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez Biskupa Mikołaja. Podczas rozmowy okazało się, że wszystkie dzieci przez cały rok były bardzo grzeczne, za co otrzymały czekoladki. Dzień wcześniej na Mszy Świętej roratniej od ks. proboszcza usłyszały historię życia prawdziwego Mikołaja – Biskupa. W tym roku w rolę Świętego wcielił się parafianin Igor Witczak. W rozdawaniu słodkich upominków Mikołajowi pomagali lektorzy i ministranci z parafii. Po otrzymaniu słodkości chętni ustawiali się do pamiątkowej fotografii.