Ustanowieni lektorami Kościoła Gnieźnieńskiego

Sobota 17 maja br. była tym dniem, w którym do Gniezna zjechali się lektorzy z całej archidiecezji gnieźnieńskiej, aby uczestniczyć w Diecezjalnym Dniu Lektora. Tak jak w poprzednich latach spotkanie rozpoczęło się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym, gdzie młodzi ludzie mogli się lepiej poznać. Około  południa wszyscy zebrali się w katedrze, aby uczestniczyć w uroczystej  mszy św., podczas której otrzymali z rąk ks. biskupa Wojciecha Polaka promocję lektorską oraz błogosławieństwo do wykonywania funkcji ceremoniarza. Stali się przez to lektorami i ceremoniarzami Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Po homilii nowi lektorzy złożyli przyrzeczenie, a ceremoniarze otrzymali specjalne krzyże.  Po Mszy św. wszyscy udali się ponownie na teren seminarium, gdzie wraz z opiekunami uczestniczyli w spotkaniach z klerykami. Po południu cała lektorska wspólnota spotkała się przed seminarium na koncercie ewangelizacyjno – powołaniowym prowadzonym przez kleryków. Po koncercie przed figurą Matki Bożej w seminaryjnych ogrodach, odprawione zostało Nabożeństwo Majowe.

Podczas Diecezjalnego Dnia Lektora w Gnieźnie wśród ok. 70 kandydatów do posługi lektora znalazło się 19 kandydatów na lektora oraz jeden kandydat na ceremoniarza z parafii dekanatu mogileńskiego, którzy pojechali do Gniezna z opiekunem Służby Liturgicznej naszej parafii  ks. Sebastianem Huebnerem.

Promocji lektorskiej  z naszej parafii  dostąpili: Mariusz Jesionek oraz Łukasz Urbaniak. Dodatkowymi uczestnikami Dnia Lektora w Gnieźnie z naszej parafii byli lektorzy Wojciech Kasprowicz, Dariusz Klag, Patryk Wojciechowski i Janusz Wietrzykowski.