Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 stycznia 2021 roku

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

2. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. Trwa błogosławienie rodzin w zmienionej formie. Od poniedziałku do piątku odprawiamy każdego dnia 2 Msze św. o 8.00 i 18.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy lub miejscowości. Otaczamy modlitwą wszystkie nasze rodziny w trudnym czasie pandemii. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy w domach. Modlitwę błogosławieństwa domu można zabrać z kościoła lub ze strony internetowej. Plan wywieszony jest w kruchcie i na stronie internetowej. Poświęcenie nowego domu będzie możliwe na indywidualne zaproszenie. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary składane w kościele i na konto parafii.

5. Ministranci dziękują za ofiary składane za rozprowadzane w Uroczystość Objawienia Pańskiego kadzidło i kredę.

6. Poszukujemy pracowników na stanowiska: kierownika, opiekuna i woźnej w klubie dziecięcym tworzonym w ramach projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. Klub Malucha „Radość Życia”, który realizowany jest przez naszą parafię. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV wraz z klauzulą dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych w wersji elektronicznej na adres: [email protected] lub osobiście w biurze parafialnym w terminie do dnia 18.01.2021 r. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.

7. Kościół jest dezynfekowany. Przed opuszczeniem zajmowanej ławki proszę o odwrócenie kartki „zdezynfekowano”. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz o właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św.: najpierw na rękę a następnie tradycyjnie. Kapłan przed ołtarzem rozdziela tylko na rękę, natomiast w bocznej nawie – tradycyjnie.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Krystyna Kopycińska, śp. Zdzisław Kończal i śp. Dariusz Krajewski, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 13.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.