XI Niedziela Zwykła – 16 czerwca 2024 r.

1. Dzisiaj za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni. Kończący się rok szkolny i katechetyczny niech nas pobudzi do refleksji: na ile z tego zaproszenia skorzystaliśmy i zbliżyliśmy się do Pana. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej nr 3 będzie w piątek o 9.30 a dla Zespołu Szkół w Mogilnie o 8.00 w mogileńskiej Farze. Zachęcajmy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Okazja jest codziennie przed każdą Mszą św.
  2. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii o 18.00 a w niedziele o 17.30.
  3. W trzeci poniedziałek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Ojca Pio po Mszy św. o 18.00. Podziękowania i prośby można składać przed Mszą św. na karteczkach wyłożonych pod chórem. Po nabożeństwie uczcimy relikwie św. Pio. W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy Jego sanktuarium w San Giovanni Rotondo i polecaliśmy intencje naszych parafian. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne pielgrzymowanie.
  4. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. W czwartek po Mszy św. o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
  6. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  7. Dziękuję członkom Żywego Różańca i Radnym Parafialnym za zbiórkę na cele remontowe, przeprowadzoną w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbon i na konto parafialne.
  8. Uroczystość odpustowa ku czci MBNP będzie w przyszłą niedzielę 23.06.2024r. o 12.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. dr hab. Mieczysław Polak. Proszę radnych parafialnych o niesienie baldachimu i prowadzenie kapłana podczas procesji; członków Żywego Różańca o niesienie sztandaru; członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira” o niesienie feretronu; dziewczynki o sypanie kwiatków; lektorów świeckich i ministrantów o przygotowanie liturgii; wszystkich o liczne uczestnictwo w oddaniu czci naszej Patronce, Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Liturgię uświetni mogileńska orkiestra z kapelmistrzem panem Mariuszem Mikołajczakiem.
  9. Wczoraj w Łagiewnikach odbyła się beatyfikacja ks. Michała Rapacza zamordowanego w 1946r. przez polskich komunistów z nienawiści do głoszonej przez niego wiary katolickiej. Módlmy się przez wstawiennictwo bł. Michała Rapacza o pokój w naszej Ojczyźnie oraz o tolerancję i szacunek dla wyznających chrześcijańską wiarę.
  10. Zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Andrzeja Lewickiego polecajmy Bożemu miłosierdziu…