XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2024 r.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Życzymy wszystkim dobrego czasu wypoczynku a pracującym owocnego wysiłku i zadowolenia!

2. Dzisiaj Suma Odpustowa ku czci MBNP o 12.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. dr hab. Mieczysław Polak. Chcemy podziękować Matce Bożej za opiekę nad naszą Parafią i wypraszanie łask dla wszystkich Jej czcicieli.

3. Z racji na przypadającą w czwartek 27 czerwca uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, naszej Patronki, środowe nabożeństwa nowennowe ku Jej czci przeniesiemy na czwartek. W środę nie będzie nowenny; będzie w czwartek o 8.30 i 17.30. Po Mszy św. o 8.00 rozpoczniemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej do Mszy św. o 18.00. Tego dnia nie będzie adoracji po Mszy św. wieczornej. Nie będzie też w środę Mszy św. o 11.00. Zostaje przeniesiona na czwartek a po niej nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy w dzień naszej Patronki, aby uczcić Tę, która tak wiele łask wyprasza swoim czcicielom. Znajdźmy czas na Mszę św. i adorację.

4. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po wieczornej Eucharystii o 18.00 (w czwartek po Mszy św. o 11.00) a w niedziele o 17.30.

5. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.

6. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Panem Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

7. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota.

8. Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej zaprasza V Ogólnopolską Konferencję i Zjazd Rodzin Katyńskich, która rozpocznie dziś o 15.15 spotkaniem z prof. Elżbietą Smułkową w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Mogilnie. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

9. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki do Kodnia.

10. Stowarzyszenie Rodzin Alvira zaprasza wszystkich członków oraz osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność stowarzyszenia na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się na plebanii w czwartek po Mszy św. wieczornej.
11. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta. Pamiętamy o naszych zmarłych ojcach, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Wieczności: śp. Piotr Szczepaniak, śp. Tadeusz Szczepaniak, śp. Barbara Skubiszak, śp. Aleksandra Chudzińska, której pogrzeb będzie we wtorek o 12.00 oraz śp. Henryk Bednarek, którego pogrzeb będzie we wtorek o 13.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…