XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2024 r.

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.30. Dziękuję wszystkim Czcicielom Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy uczestniczyli w nabożeństwach czerwcowych. Niech Pan Jezus kształtuje miłość Waszych serc według Swojego Przenajświętszego Serca!
  3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. O 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali uroczystości ku czci naszej Patronki MBNP: służbie liturgicznej, lektorom świeckim, panom organistom, orkiestrze, prowadzącym kapłana, niosącym baldachim, sztandar i feretron, sypiącym kwiatki; wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach św. w niedzielę i w czwartek oraz adorowali Najświętszy Sakrament oraz ikonę Naszej Patronki.
  5. W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
  6. W pierwszy piątek od 15.00 do 16.00 zapraszamy na modlitwę adoracyjną i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy dzieciom komunijnym o comiesięcznej spowiedzi św.
  7. W pierwszą sobotę od 9.00 odwiedzimy starszych i chorych Parafian z Komunią Świętą a po Mszy św. o 8.00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  8. Z radością informujemy, że parafianin z Wszednia, pan Jacek Kopeć, po uprzednim przygotowaniu, w czwartek 20.06.2024r. w katedrze w Gnieźnie został ustanowiony nadzwyczajnym szafarzem Najświętszej Eucharystii. Odtąd będzie pomagał przy rozdzielaniu Komunii św. wiernym także w naszej parafii. Życzymy panu Jackowi, aby z miłością i gorliwie spełniał tę posługę.
  9. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku a tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy i życzymy pięknych dni w gronie rodzinnym i sąsiedzkim.
  10. Pomódlmy się za zmarłą w ostatnim tygodniu Parafiankę śp. Małgorzatę Lewandowską. Wieczny odpoczynek…