XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2024 r.

1. Rozpoczęły się wakacje. Korzystamy już z pięknego czasu wypoczynku. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga. Niech ten czas będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym.
  2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. W przypadające w czwartek święto Świętego Benedykta zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszego kontynentu a szczególnie naszego miasta Mogilna, którego jest patronem. Po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  6. W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o 17.30. O prowadzenie modlitwy i niesienie figury Matki Bożej proszę Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.
  7. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Mogilna 28 lipca br. Zapisy do Grupy BRĄZOWEJ odbywają się poprzez stronę internetową: www.ppag.pl . Bliższych informacji udziela ks. wikariusz Michał Szalaty.
  8. Nasza parafia wraz z Parafią św. Jakuba Apostoła w Mogilnie oraz Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej organizuje wyjazd do Warszawy na obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w czwartek, 1 sierpnia 2024r. Wyjazd po Mszy św. o 8.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. Odwiedzimy Cmentarz na Powązkach oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Obchody zakończymy wspólnym śpiewem piosenek powstańczych na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Koszt przejazdu i ubezpieczenia: 85zł. Na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego należy przygotować 35zł. Jeśli to możliwe, to prosimy zabrać ze sobą biało-czerwone symbole oraz elementy stroju z mody lat 40-tych XX wieku. Zapisy w biurze parafii.
  9. Dziękujemy ofiarodawcom za sfinansowanie remontu figury św. Józefa przy ul. 900-lecia. Dziękujemy wykonawcom prac oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną inicjatywę. Przez wstawiennictwo św. Józefa będziemy modlić się za wszystkich, którzy podjęli się odnowienia kapliczki. Włączymy w tę modlitwę także wykonawców odnowienia krzyża w Chałupskach. W tych intencjach odprawiona zostanie Msza św. w przyszłą niedzielę, 14 lipca o 10.30. Te oddolne inicjatywy świadczą o wierze i przywiązaniu do tradycji chrześcijańskich w naszych parafiach. Bóg zapłać!
  10. Zmarłe w ubiegłym tygodniu Parafianki: śp. Anielę Wojcieszak i śp. Kazimierę Ciupkę polecamy dobroci i miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Mogilno, 7.07.2024r.