XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2024 r.

1. Mowa eucharystyczna w synagodze w Kafarnaum, którą fragmentami czytamy i rozważamy w kolejne sierpniowe niedziele, jest zaproszeniem, aby nie lekceważyć niedzielnej Mszy Świętej, a nawet podjąć zamiar uczestnictwa w niej również w dni powszednie.
  2. Módlmy się do Pana, aby towarzyszył nam swoją łaską w godzinach pracy i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia. Jeżeli dotąd tego nie uczyniliśmy, to warto w drugiej połowie miesiąca zobowiązać się do abstynencji od alkoholu.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  6. W piątek, w rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To okazja, aby modlić się o pokój na świecie (szczególnie w Ukrainie), modlić się za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, a także o to, by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.
  7. Tydzień temu przed kościołem zbieraliśmy ofiary na zamówione nowe boczne drzwi do kościoła oraz na ławki do kaplicy cmentarnej. Dziękuję członkom Żywego Różańca i Radnym Parafialnym za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim ofiarodawcom za zebrane 4385,20. Bóg zapłać! W intencji wszystkich dobroczyńców odprawiona będzie Msza św. w środę o 11.00.
  8. Dziękczynienie za zebrane plony z pól i ogrodów będziemy przeżywać w naszej parafii w niedzielę 1.09.2024r. podczas Mszy św o 12.00.
  9. Od 2 września 2024r. przy naszej parafii wznawia swoją działalność Dzienny Dom Pomocy „Radość Życia”. Chcemy objąć naszą opieką osoby niesamodzielne i wymagające opieki. Wszystkich chętnych zapraszamy w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia biura parafialnego oraz w środę od 10.00 do 11.00. Zapewniamy opiekę w godzinach od 7.30 do 15.30 wraz ze śniadaniem, obiadem i podwieczorkiem. Organizujemy także transport oraz zajęcia z terapeutą zajęciowym, fizjoterapeutą, psychologiem. Gwarantujemy opiekę ale też radosne przebywanie we wspólnocie. Bliższych informacji prosimy szukać na stronie naszej parafii.
  10. Szkoła Artystyczna U Pana Boga za Piecem, zmienia swoją lokalizację. Od września zajęcia artystyczne za zgodą władz gminy, będą realizowane w budynku szkoły podstawowej we Wszedniu. Społeczność szkolna pragnie podziękować ks. Proboszczowi i wspólnocie parafialnej z Wszednia za 3 lata spędzone w budynku parafii. Dziękujemy za możliwość prowadzenia zajęć i rozwijania talentów naszych dzieci. Dziękujemy serdecznie za wszelkie okazane wsparcie i pomoc.
  11. Szkoła Artystyczna U Pana Boga za piecem prowadzi przesłuchania i nabór do Chóru, który działa przy szkole. Zaproszenie skierowane jest do osób dorosłych. Przesłuchania odbędą się we wtorek 27.08.2024. Szczegóły na fb-kowej stronie szkoły.
  12. Pozdrawiamy urlopowiczów i życzymy przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.
  13. Zmarłego w ostatnim tygodniu śp. Ryszarda Motylskiego polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 18.08.2024r.