XXI Niedziela Zwykła – 25 sierpnia 2024 r.

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem, dlatego przed każdą Mszą Świętą jest okazja do spowiedzi świętej.
  2. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, podczas których ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  6. W sobotę, w ostatnim dniu sierpnia przeżywać będziemy Dzień Solidarności i Wolności, który został ustanowiony na pamiątkę historycznego zrywu Polaków do wolności w sierpniu 1980 roku. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej umiłowanej ojczyzny.
  7. Dziękczynienie za zebrane plony z pól i ogrodów będziemy przeżywać w naszej parafii w przyszłą niedzielę podczas Mszy św o 12.00.
    Tego dnia w dniu rocznicy wybuchu II wojny światowej wspominać będziemy w modlitwie wszystkich, którzy walczyli i oddali życie w obronie naszej ojczyzny we wrześniu 1939.
  8. Od 2 września 2024r. przy naszej parafii wznawia swoją działalność Dzienny Dom Pomocy „Radość Życia”. Chcemy objąć naszą opieką osoby niesamodzielne i wymagające opieki. Wszystkich chętnych zapraszamy w ciągu tygodnia w godzinach otwarcia biura parafialnego oraz w środę od 10.00 do 11.00. Zapewniamy opiekę w godzinach od 7.30 do 15.30 wraz ze śniadaniem, obiadem i podwieczorkiem. Organizujemy także transport oraz zajęcia z terapeutą zajęciowym, fizjoterapeutą, psychologiem. Gwarantujemy opiekę ale też radosne przebywanie we wspólnocie. Bliższych informacji prosimy szukać na stronie naszej parafii.
  9. Szkoła Artystyczna U Pana Boga za piecem we Wszedniu prowadzi przesłuchania i nabór do chóru, który działa przy szkole. Zaproszenie skierowane jest do osób dorosłych. Przesłuchania odbędą się we wtorek 27.08.2024. Szczegóły na fb-kowej stronie szkoły.
  10. Zachęcamy do lektury prasy i publikacji katolickich, które przyczyniają się do rozwoju naszej wiedzy religijnej, chrześcijańskiego przeżywania codzienności a nade wszystko do wzrostu w wierze. Pod chórem można nabyć kolejny numer Przewodnika Katolickiego.
  11. Pozdrawiamy serdecznie tych, którzy jeszcze korzystają z wakacyjnego wypoczynku i życzymy bezpiecznego powrotu oraz radosnego wejścia w obowiązki szkolne i zawodowe.
  12. Zmarłą w ostatnim tygodniu śp. Elżbietę Gądecką polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 25.08.2024r.