XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2024 r.

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.
  2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Módlmy się o pokój na świecie, zwłaszcza w regionach już objętych lub zagrożonych bezpośrednimi działaniami wojennymi.
  3. Dzisiaj podczas Mszy św. o 12.00 przeżywamy dziękczynienie za zebrane plony z pól i ogrodów.
  4. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 9.30, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Dzieci klas pierwszych rozpoczynające naukę w szkole proszę o przyniesienie tornistrów i przyborów szkolnych do poświęcenia. W związku z Mszą św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek nie będzie Mszy św. o 8.00.
  5. Przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej odbywać się będzie przy parafii dla dzieci klas drugich i trzecich. Dzieci klas trzecich przeżywać będą swoją pierwszą Komunię św. w niedzielę 25.05.025r. o 10.00. Spotkania dla rodziców dzieci z klas drugich i trzecich będą w przyszłym tygodniu. Prosimy o przygotowanie w rodzinie, które polega między innymi na wspólnym przeżywaniu modlitwy i niedzielnej Mszy św. Ponadto nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma kilka propozycji: Liturgiczna Służba Ołtarza , schola dziecięca „Gloria”, Ognisko Misyjne. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.
  6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W pierwszy czwartek od 18.30 do 20.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne i adorację w intencji powołanych oraz o powołania.
    W pierwszy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00, którą zakończymy nabożeństwem ku czci Serca Bożego. Podczas adoracji również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.
    W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. wspólnie odmówimy różaniec a od 9.00 odwiedzimy chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą.
  8. Od 2 września 2024r. przy naszej parafii wznawia swoją działalność Dzienny Dom Pomocy „Radość Życia”. Gwarantujemy opiekę ale też radosne przebywanie we wspólnocie. Prosimy także o modlitwę w intencji podopiecznych i kadry DDP „Radość Życia”.
  9. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który podejmuje wiele aktualnych tematów związanych z życiem Kościoła m.in. temat zagrożonej w naszej ojczyźnie katechezy szkolnej.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na nowe boczne drzwi oraz ławki do kaplicy na cmentarzu. Proszę radnych Parafialnych i członków Róż Różańcowych o zbiórkę.
  11. Zmarłych w minionym tygodniu: śp. Mieczysława Tomczaka i śp. Janinę Nędzkiewicz, której pogrzeb będzie w środę o 12.00, pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu.

Mogilno, 1.09.2024r.