XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2024 r.

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie i głosić Boże królestwo prawdy, pokoju i zbawienia. W modlitewny sposób chciejmy towarzyszyć Ojcu Świętemu Franciszkowi w aktualnie przeżywanej pielgrzymce na Dalekim Wschodzie.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii.
  3. Pragniemy przypomnieć, że przygotowanie do sakramentów świętych: do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.
    Spotkanie dla rodziców (bez udziału dzieci) uczniów klas II i III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się w środę (11.09.2024) po Mszy. świętej o godz. 18.00. Natomiast spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w następnym tygodniu.
  4. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżimów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu Nowenny Nieustannej do Matki Bożej o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. W czwartek od 18.30 do 20.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne i adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie spowiedź św.
  6. W piątek, 13 września o 17.30 przy grocie rozpoczniemy nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Fatimy a następnie procesyjnie przejdziemy do kościoła. O prowadzenie różańca i niesienie figury Matki Bożej proszę lektorów świeckich.
  7. W sobotę będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża.
  8. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który podejmuje wiele aktualnych tematów związanych z życiem Kościoła.
  9. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na nowe boczne drzwi oraz ławki do kaplicy na cmentarzu. Dziękuję radnym parafialnym i członkom Róż Różańcowych za zbiórkę.
  10. Dziękuję właścicielom działek i ogrodów za przygotowane dary dożynkowe, które ubiegłej niedzieli przedstawiliśmy z dziękczynieniem Panu Bogu. Dziękuję za ofiary w wysokości 1200 zł i za obraz Ostatniej Wieczerzy wykonany z tegorocznych ziaren i nasion przez pana Stanisława Kwaśniewskiego.
  11. Zmarłego w minionym tygodniu naszego parafianina śp. Apolinarego Kopcia, pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 8.09.2024r.