XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2024 r.

1. Pytanie: kim jest Jezus, winno nieustannie do nas powracać, a my życiem winniśmy dawać właściwą odpowiedź: że On jest naszym Panem i Mesjaszem, źródłem życia, dobra i szczęścia.
  2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych wartości.
  3. Przeżywamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o ich właściwe kształtowanie i wychowanie.
  4. W poniedziałek, jak co miesiąc modlimy się do św. o. Pio na nabożeństwie o godz. 17:30. Prośby można składać w koszyczku na stoliku pod chórem.
  5. W środę, w święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w ich intencji ofiarujemy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00 a o 10.30 okazja do spowiedzi św.
  6. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie oraz prośmy o pokój w Ukrainie i w świecie.
  7. Spotkanie dla młodzieży klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania będzie we wtorek po Mszy św. o 18.00.
  8. Spotkanie dla młodzieży szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę /22.09/ po Mszy św. o 10.30.
  9. W czwartek od 18.30 do 20.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym czasie spowiedź św.
  10. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  11. Dzieci, które chciałyby się zaangażować w działalność Ogniska Misyjnego a także dzieci, które chciałyby zostać małymi lektorami, pani katechetka Jolanta Wudzińska zaprasza na krótkie spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30.
  12. Dzieci po I Komunii św., które chciałyby wychwalać Pana Boga swoim śpiewem oraz uzdolnioną muzycznie młodzież zapraszamy do Parafialnego Chórku „Gloria”. Spotkanie będzie w kościele w najbliższą sobotę o 12.00.
  13. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na nowe boczne drzwi oraz ławki do kaplicy na cmentarzu w wysokości 3674,75zł. Dziękuję radnym parafialnym i członkom Róż Różańcowych za przeprowadzenie zbiórki.
  14. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie organizuje weekend dla wszystkich małżeństw oraz dla par, które żyją razem od wielu lat razem i rozważają zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego. Ten wyjątkowy weekendowy warsztat doskonalący dialog odbędzie się w dniach
    4-6.10.2024r. w Gnieźnie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie www.spotkaniamalzenskie.pl w zakładce „terminy” i „ośrodek Gnieźnieński” lub na FB: Spotkania Małżeńskie – Ośrodek gnieźnieński. Więcej można dowiedzieć się pod nr: 604 858 469.
  15. W przyszłą niedzielę po Mszach św. wolontariuszka Wspólnoty Ruchu Twórczego Osób Niepełnosprawnych z Gniezna będzie zbierać ofiary na działalność wspólnoty.

Mogilno, 15.09.2024r.