XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2024 r.

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus wyjaśnia sens swojej misji i mówi, na czym polega Jego panowanie oraz władza w Jego królestwie. To służba i gotowość oddania życia za innych, co potwierdził, sam umierając za nas na krzyżu.
  2. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą możemy wspomóc wszystkich, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich różnoraką działalność. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona właśnie na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary! Ze stolika pod chórem można zabrać kalendarz misyjny. Ofiara przeznaczona jest na cele misyjne. W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza o. Pawła Tomysa, Oblata Maryi Niepokalanej z Iławy, który będzie głosił słowo Boże podczas każdej Mszy św. i rozprowadzał kalendarze misyjne. Składane ofiary przeznaczone będą na misje i kształcenie nowych misjonarzy.
  3. „Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski międzywojennej – jest modlitwą potężną”. Uważał też, że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zapraszamy każdego wieczoru o godz. 17.30 a w czwartki o 18.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa, które prowadzą: w poniedziałek – Róże Żywego Różańca; we wtorek – lektorzy świeccy; w środę dzieci komunijne; w czwartek – Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.
  4. We wtorek Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
  5. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. o 10.30.
  6. W czwartek różańcem o 18.30 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, trwającą do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  7. W piątek członkowie Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę o 8.30.
  8. Informujemy, że za zgodą Księdza Prymasa od października przy parafii MBNP w Mogilnie został otwarty Gabinet Psychoterapii, który oferuje pomoc psychologiczną dla osób dorosłych i par w zakresie: konsultacji, pomocy w zaburzeniach psychicznych i zaburzeniach osobowości, traumie, problemach w komunikacji i radzeniu sobie ze stresem. Bliższe informacje na plakatach, w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach, które można zabrać ze stolika pod chórem. Kontakt: 888-092-650.
  9. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za zbiórkę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w wysokości 4720.84 PLN i 1 Euro.
  10. Zbliża się miesiąc listopad, który poświęcony jest modlitwie za naszych zmarłych. Przy wyjściu ze świątyni wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie. Wypełnione kartki z podaną datą modlitwy można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii czy biura parafialnego. Różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych będzie w dniach od 1 do 8 listopada o 17.30 (w czwartek o 18.30). Wypominki roczne składamy w biurze parafialnym.
  11. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów, także tych, o które może już nie ma kto zadbać. Przypominamy o prawnym obowiązku odnowienia pokładnego za możliwość korzystania z miejsca na cmentarzu. Zapraszamy do korzystania ze strony internetowej ecmentarze.pl. Po wyszukaniu cmentarza MBNP w Mogilnie i wpisaniu nazwiska zmarłego, można sprawdzić stan prawny grobu.
  12. W modlitwach pamiętamy o zmarłej Parafiance śp. Marii Kinas. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 20.10.2024r.