XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2024 r.

1. W dzisiejszym drugim czytaniu Święty Jakub Apostoł wskazuje, że wewnętrzny nieład w człowieku powoduje niesnaski pomiędzy ludźmi. Dlatego ważnym jest nieustanne formowanie ludzkich sumień i budowanie odpowiedniego systemu wartości opartego na Ewangelii.
  2. Spotkanie dla młodzieży szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o 10.30.
  3. Dzieci, które chciałyby się zaangażować w działalność Ogniska Misyjnego a także dzieci, które chciałyby zostać małymi lektorami, pani katechetka Jolanta Wudzińska zaprasza na krótkie spotkanie dziś po Mszy św. o 10.30.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00 a o 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. W czwartek od 18.30 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie spowiedź św.
  6. Członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  7. W związku z nieszczęściem powodzi, jakie spotkało mieszkańców południowej Polski, Ksiądz Prymas Wojciech Polak ogłosił dzisiejszej niedzieli zbiórkę ofiar na poszkodowanych w kataklizmie. Po Mszach św. będziemy zbierać do puszek datki na powodzian. Bóg zapłać za ofiarność! We wtorek o 8.00 w Mogilnie odprawimy Mszę św. w intencji poszkodowanych w powodzi. Zbiórkę na osoby niepełnosprawne przełożyliśmy na późniejszy termin.
  8. Przypominamy, że od września br. przyjmujemy osoby potrzebujące pomocy także z chorobami otępiennymi i zaburzeniami psychicznymi. Gwarantujemy opiekę przez 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Zapisy w biurze lub w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Jana Pawła II 3, (wejście przy windzie).
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy i publikacji katolickich. Pod chórem można nabyć Przewodnik Katolicki, poświęcony między innymi osobom chorym na alzheimera.
  10. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie ks. Michał. W Jego intencji będziemy się modlić podczas Mszy św. o 8.30, ofiarowanej przez Róże Różańcowe.

Mogilno, 22.09.2024r.