XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2024 r.

1. Wiele rodzin w naszej Ojczyźnie cierpi z powodu powodzi. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób wspierają powodzian. Ubiegłej niedzieli zebraliśmy na ten cel 18.095,58 PLN. Dziękujemy za ofiarność serc. Niech także modlitwa towarzyszy i wspiera w niedoli naszych rodaków.
  2. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowej modlitwy. Przed wieczorną Eucharystią o 17.30 a w czwartki o 18.30 będziemy się spotykać na różańcowych nabożeństwach, na które serdecznie zapraszamy. Z dziećmi komunijnymi różaniec odmówimy w środę o godz. 17.30. W pozostałe dni proszę o prowadzenie różańca przedstawicieli grup duszpasterskich: w poniedziałek o 17.30 – Róże Żywego Różańca; we wtorek o 17.30 – lektorów świeckich; w czwartek o 18.30 – Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”; w piątek o 17.30– kandydatów do bierzmowania.
  3. Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym będzie w przyszłą niedzielę – 6 października podczas Mszy św. o 10.30.
  4. Nowenna do MBNP będzie w środę tylko o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. o 10.30.
  5. W przypadający w tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca podczas różańca o 18.30 i adoracji Najświętszego Sakramentu do 20.00 będziemy modlić się za powołanych i o nowe powołania do Służby Bożej. W tym czasie spowiedź św.
  6. W pierwszy piątek od 15.00 do 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Przypominam dzieciom, które w tym roku przyjęły I Komunię św. o regularnym przeżywaniu 9 pierwszych piątków przez spowiedź św. i Komunię św. wynagradzającą NSPJ. Proszę także kandydatów do bierzmowania o regularną, comiesięczną spowiedź św.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o 8.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od 9.00 odwiedzimy chorych z Komunia Świętą.
  8. Prośmy o dary Ducha Świętego dla studentów i profesorów z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.
  9. W ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy nowe drzwi boczne oraz rozpoczęliśmy montaż nowych drzwi do zakrystii. Dziękuję firmie pana Sławomira Idkowiaka z Koźmina Wlkp. za wykonanie i montaż. Całkowity koszt to 46.000 zł. W związku z tym, że w drugą niedzielę miesiąca przypada Dzień Papieski zbiórkę na spłatę pozostałej części należności (18.000zł.) przeprowadzimy w następną niedzielę 6.10.2024r. Proszę Róże Różańcowe i Radnych Parafialnych o kwestowanie.
  10. Dziękujemy paniom Halinie Kosmowskiej i Agnieszce Oborskiej za ufundowanie 2 białych ornatów dla naszej parafii.
  11. Serdecznie dziękujemy Pani Emilii Goślinowskiej za wieloletnią posługę koordynatorki Róż Różańcowych oraz pracę w Biurze Charytatywnym. Wyrażając naszą wdzięczność chcemy otoczyć Panią Emilię modlitwą wdzięczności we wspomnienie NMP Różańcowej, w poniedziałek 7.10.2024r. o 18.00. Niech Królowa Różańca Świętego otacza swoją opieką i wstawiennictwem.
  12. Księdzu Michałowi obchodzącemu dziś imieniny życzymy, aby święty Patron zawsze pomagał trwać przy Chrystusie zgodnie z zawołaniem imienia: „Któż jak Bóg”. Niech Patronka naszej Parafii nieustannie pomaga oddawać chwałę Bogu przez pełne oddania posługiwanie kapłańskie.

Mogilno, 29.09.2024r.