XXVII Niedziela Zwykła – 6 października 2024 r.

1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że miała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym a o której papież Franciszek dodaje, że otwiera nas na Boga i wspiera w zmaganiach ze złem. Zachęceni tym świadectwem zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa na godz. 17.30 a w czwartki o 18.30.
  2. O prowadzenie różańca proszę przedstawicieli grup duszpasterskich: w poniedziałek o 17.30 – Róże Żywego Różańca; we wtorek o 17.30 – lektorów świeckich; w środę o 17.30 dzieci komunijne; w czwartek o 18.30 – Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.
  3. Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym będzie dzisiaj podczas Mszy św. o 10.30.
  4. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. o 10.30.
  5. W czwartek różaniec o 18.30 rozpocznie adorację Najświętszego Sakramentu, trwającą do godz. 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na spłatę pozostałej należności za drzwi do kościoła. Dziękuję Różom Różańcowym i Radnym Parafialnym za kwestowanie.
  7. Jutro wspomnienie NMP Różańcowej ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. W tym dniu pamiętajmy z wdzięcznością o wszystkich odmawiających codziennie różaniec a szczególnie o członkach Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzili Dzień Papieski. To okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Kandydaci do bierzmowania będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.
  9. Za tydzień 13 dnia miesiąca zapraszamy do modlitwy przy grocie Matki Bożej Fatimskiej o 17.30. Zakończymy trwające od maja wspomnienia poszczególnych dni objawień w Fatimie. O prowadzenie modlitwy proszę członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”. Dziękuję wszystkim, którzy prowadzili modlitwy oraz uczestniczyli co miesiąc w tym pięknym nabożeństwie.
  10. Zmarłego Parafianina śp. Andrzeja Czaplickiego polecamy Bożemu miłosierdziu…

Mogilno, 6.10.2024r.