XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2024 r.

1. Dzisiaj po raz 24. obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. Chcemy zagłębić się w dzieło życia naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Pragniemy też dołożyć swoją cegiełkę do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, chcemy materialnie wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież, pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii – kandydaci do bierzmowania czekają przy drzwiach kościoła ze skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. Dzisiaj z racji trzynastego dnia miesiąca, chcemy uczcić Panią Fatimską, której św. Jan Paweł II zawdzięcza ocalenie w zamachu z 1981 roku. Nabożeństwo różańcowe odprawimy o 17.30 a następnie przejdziemy w procesji dokoła kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece. Medytacje tajemnic różańcowych poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”.
  3. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy, o której Święty Jan Paweł II mawiał, że to modlitwa, którą bardzo ukochał. My także wzbudźmy pragnienie umiłowania tej modlitwy. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa na godz. 17.30 a w czwartki o 18.30. O prowadzenie różańca proszę przedstawicieli grup duszpasterskich: w poniedziałek – Róże Żywego Różańca; we wtorek – lektorów świeckich; w środę dzieci komunijne; w czwartek – Stowarzyszenie Rodzin „Alvira”.
  4. W poniedziałek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W intencji nauczycieli i katechetów będziemy się modlić na nabożeństwie różańcowym i na Eucharystii o 18.00.
  5. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi św. o 10.30.
  6. W czwartek różańcem o 18.30 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, trwającą do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  7. W przyszłą Niedzielę Misyjną dzieci z Ogniska Misyjnego będą rozprowadzać kalendarze misyjne w cenie 6 zł. Dochód przeznaczony jest na rozwój misji.
  8. Komenda Policji w Mogilnie prosi szczególnie osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych, które wykorzystywane bywają do oszustw na tzw. wnuczka lub policjanta. Prosimy, aby nie działać pochopnie, zastanowić się przez chwilę i po upewnieniu się, że rozmowa jest zakończona skontaktować się z kimś bliskim lub natychmiast zadzwonić na numer 112. Policja oraz inni funkcjonariusze państwowi nigdy nie proszą o pieniądze! Szczegóły na plakacie w gablocie.
  9. Dziękujemy za ofiary w wysokości 3909zł przeznaczone na spłatę kolejnej raty za boczne drzwi.
  10. Informujemy, że za zgodą Księdza Prymasa od października przy parafii MBNP w Mogilnie został otwarty Gabinet Psychoterapii, który oferuje pomoc psychologiczną dla osób dorosłych i par w zakresie: konsultacji, pomocy w zaburzeniach psychicznych i zaburzeniach osobowości, traumie, problemach w komunikacji i radzeniu sobie ze stresem. Bliższe informacje na plakatach, w gablocie ogłoszeń oraz na ulotkach, które można zabrać ze stolika pod chórem. Kontakt: 888-092-650.
  11. Wymienianki jednorazowe za zmarłych z podaniem dnia modlitwy można składać w biurze lub w zakrystii, natomiast roczne w biurze parafialnym. Różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych będzie w dniach od 1 do 8 listopada o 17.30 (w czwartek o 18.30).

Mogilno, 13.10.2024r.