PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27 listopada 2016

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia możemy osiągnąć prawdziwe szczęście.
  2. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny.
    Mszę św. wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną roratnią sprawować będziemy w naszym kościele w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Z uczestnictwem w Roratach wiąże się konkurs dla dzieci. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w biurze parafialnym. W sklepie Inter-Marche, sklepie Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz w kościele, jak co roku wystawione zostaną kosze na żywność dla potrzebujących rodzin oraz dla bezdomnych. Bóg zapłać! Bardzo ważnym elementem oczekiwania adwentowego jest śledzenie wydarzeń z życia Kościoła. Zachęcam więc do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać pod chórem.
  3. Nowenna do MBNP w czasie adwentowym będzie w środy tylko o 8.30. Zachęcam do składania pisemnych próśb do Matki Bożej oraz wymienianek rocznych w biurze parafialnym.
  4. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przygotowała papierowe torby po wielkopolsku nazwane TYTKA MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy do zabrania do domu, wypełnienia żywnością lub środkami czystości i zwrócenia do parafii do dnia 12.12.2016r. Dar ten będzie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących. Wśród ofiarodawców, którzy wypełnią ankietę zostanie wylosowana pielgrzymka do Rzymu. Torbę można zabrać z balasek.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej o godz. 15.00. O 16.00 Komunia św. wynagradzająca NSPJ. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do 18.00.
    W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 7.15. Chcemy odpowiedzieć na objawienie, które miała Siostra Łucja, gdy usłyszała słowa Pana Jezusa o konieczności przeproszenia Jego Matki Maryi za niegodziwości czynione wobec Jej Niepokalanego Serca. Przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy różaniec.
  6. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych w pierwszą sobotę. Z Sakramentami Świętymi przybędziemy do chorych w piątek 23.12.2016r., czyli dzień przed Wigilią.
  7. W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na ten cel. Proszę Matki Różańcowe i członków Rady Parafialnej o pomoc w kwestowaniu.
  8. W III Niedzielę Adwentu – 11.12.2016r. zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy, który organizuje Chórek Parafialny „Gloria”. Do nabycia: ozdoby choinkowe, stroiki, pierniczki oraz gotowe zestawy prezentowe, przygotowane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest na działalność zespołu oraz na zorganizowanie wypoczynku zimowego dla dzieci.
  9. Dziękuję Radnym parafialnym, Panu Kościelnemu, wolontariuszom oraz zaprzyjaźnionej firmie transportowej za pomoc przy formowaniu drzew i krzewów przy kościele.