10 grudnia 2017 r.

1. Zapraszamy na roraty – codziennie od poniedziałku do piątku o 18.00.
  2. Spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca we wtorek o 15.00 w domu parafialnym.
  3. W środę nowenna do MBNP tylko o 8.30. O 17.30 zapraszamy na różaniec prowadzony przez Rodzinę Fatimską.
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy. Dzieci z Chórku „Gloria” będą rozprowadzać stroiki świąteczne oraz pierniczki własnego wypieku; ministranci – sianko wigilijne oraz własnoręcznie wykonane miseczki, które mogą być wykorzystane jako prezenty. Dzieci z Ogniska Misyjnego po Mszy św. o 10.30 rozprowadzać będą sianko, z którego dochód przeznaczony będzie na cele misyjne. W sklepiku w kruchcie można już dziś nabyć opłatki wigilijne oraz świece Caritas w cenie: mała: 7zł.; duża: 13zł. Także w przyszłą niedzielę oraz w biurze i w zakrystii w ciągu tygodnia można zaopatrywać się w świece i opłatki.
  5. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza do udziału w akcji „Spełniamy marzenia dzieci”. W prezbiterium z figury św. Mikołaja będzie można zabrać serduszko z imieniem i wiekiem dziecka, któremu każdy chętny przygotuje paczkę świąteczną odpowiednią do wieku i płci dziecka. Niech będą tam zabawki, słodycze ale także potrzebne rzeczy. Podpisane paczki prosimy pozostawić w biurze parafialnym. Niech dzieci, które na co dzień doświadczają ubóstwa a niekiedy osierocenia poczują naszą miłość. Bliższe informacje u Pani Danuty Lorczak oraz u pozostałych członków stowarzyszenia a także u ks. Tomasza.
  6. Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów dekanatu będzie w piątek 22.12.2017r. Codziennie spowiedź przed każdą Mszą św. Zachęcamy wszystkich do przygotowania czystych serc na Boże Narodzenie.
  7. Chorych odwiedzimy w sobotę 23.12.2017r. Prosimy o zgłoszenia do biura parafialnego.
  8. Pasterki czyli uroczyste Msze św. o Bożym Narodzeniu będą w Wigilię – w Mogilnie: dla dzieci o 20.00; dla wszystkich o 24.00. We Wszedniu o 22.00. Na pasterkę o 20.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  9. W sklepach Intermarche i Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz przy balaskach w kościele wystawione są kosze na produkty spożywcze i przemysłowe dla najbardziej potrzebujących z naszych parafii. Bóg zapłać za ofiarność!