CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 lipca 2017

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego Ks. Wikariusza Tomasza Niedbalskiego. Życzymy owocnej i dającej wewnętrzne zadowolenie pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Dołączamy także życzenia z okazji minionego święta Patrona św. Tomasza Apostoła. Niech Jego wstawiennictwo wyprasza łaski potrzebne do życia z wiary!
  2. We wtorek Burmistrz Mogilna oraz Bracia Kapucyni zapraszają do klasztoru na obchody Benedyktyńskich Dni Mogilna. O 17.00 będzie prelekcja o codziennym życiu w klasztorze benedyktyńskim a następnie Msza św. pod przewodnictwem Ks. Kanonika Mirosława Kaczmarka.
  3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która czynna jest w środę od 9.00 do 10.00.
  4. W czwartek procesja fatimska po Mszy św. o 18.00. Proszę o przyniesienie świec. Poświęcimy kolejną tablicę ufundowaną przez Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA.
  5. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie nosił szkaplerz do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Wszystkich pragnących przyjąć szkaplerz zapraszam w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  6. Dziękuję ks. Mariuszowi Misiorowskiemu, który przewodniczył Mszy św. odpustowej oraz wszystkim, którzy uczcili MBNP w dzień odpustu. Dziękuję pielgrzymom, którzy w tym samym czasie uczestniczyli w modlitwie w Rzymie oraz ufundowali kielich mszalny z drzewa oliwnego.
  7. Przypominam i zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Gorę w dniach 28.07 – 6.08.2017r. Bliższe informacja w klasztorze.
  8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na przywitanie pieszych pielgrzymów w sobotę 5.08.2017r. Wyjazd o 5.00. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt: 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  9. Dziękuję za ofiary z dzisiejszej niedzieli przeznaczone na cele inwestycyjno-remontowe.
  10. Dzieci, które przez cały miniony rok szkolny zbierały naklejki konkursu niedzielnego proszę o dostarczenie do zakrystii uzupełnionych i podpisanych książeczek do końca lipca.
  11. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Wszystkim odpoczywającym i wyjeżdżającym życzę, aby wakacje oraz urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
  12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Bronisława Maciejewska, śp. Zbigniew Kościelski i śp. Grzegorz Maciak oraz śp. Bogdan Kasprzak, którego pogrzeb będzie w środę o 14.00. Wieczny odpoczynek…