CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 18 grudnia 2016

1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o 23.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza, rozdział 2), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
  2. W uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy św. o 7.00; Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. O 15.00 do naszego kościoła zapraszamy na jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez Chórek „Gloria” i zespół muzyczny z Palędzia Kościelnego.
  3. Wczoraj w pokorze przeżyliśmy przedświąteczną spowiedzi św. Dziękujemy Panu Bogu za Jego miłosierdzie. Dziękuję Kapłanom dekanatu oraz księżom Seniorom za pomoc w spowiadaniu. Okazja do spowiedzi św. w naszym dekanacie będzie jeszcze: w poniedziałek w Niestronnie (10.00; 17.00); i w Palędziu (11.30; 18.30); we wtorek w Dąbrowie (11.30; 18.30); w środę w Farze mogileńskiej (10.00; 16.00); i w Parafii św. Faustyny (10.00; 19.00); w czwartek w Klasztorze (10.00; 16.00; 19.00).
  4. Gościmy dziś w naszej parafii Ks. Infułata Jerzego Stefańskiego, który jako liturgista wprowadza nas głębiej w przeżywanie tajemnicy Eucharystii podczas Mszy św. o 8.30, 10.30 i 12.00.
  5. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek o 18.00. Zachęcamy do wytrwałości w postanowieniach adwentowych. Uzupełnione i podpisane karty konkursu adwentowego prosimy składać w zakrystii do 31.01.2016r. Rozwiązanie konkursu w Uroczystość Trzech Króli o 10.30.
  6. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Zachęcam do składania pisemnych próśb do Matki Bożej. Ofiary składane z tej okazji przeznaczamy dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
  7. W piątek odwiedzimy chorych i samotnych w ich domach z sakramentami św. od 9.00. Prosimy o cierpliwość, gdyż z powodu większej ilości osób a także częstszego korzystania ze spowiedzi św. godzina przybycia kapłana może być nieco późniejsza.
  8. Chórek Parafialny „Gloria” dziękuje za ofiary z rozprowadzanych ubiegłej niedzieli stroików świątecznych, które będą wykorzystane na organizację zimowego wypoczynku.
  9. „Ognisko Misyjne” działające przy naszej parafii dziękuje za ofiary ze sprzedaży sianka wigilijnego w wysokości 207 zł, z których będzie zakupiony żłóbek dla parafii w Boliwii, gdzie pracuje ks. Krzysztof Domagalski.
  10. Opłatki wigilijne można nabyć w sklepiku, w kruchcie, naszej świątyni. W sklepach: Inter Marche i Pana Kranca oraz w kościele przy balaskach wystawione są kosze na żywność i środki czystości dla najbardziej potrzebujących.
  11. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum Katolickie w Inowrocławiu, dla pełnego i swobodnego funkcjonowania potrzebują wsparcia finansowego. Z pomocą przyszła firma „Viando”, która ze sprzedaży każdego produktu dofinansuje wyposażenie multimedialne pracowni szkolnych. Dyrekcja szkoły dziękuje za zrozumienie i otwartość.