CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 22 kwietnia 2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Módlmy się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

2. Od minionego piątku trwa nowenna przed Uroczystością ku czci św. Wojciecha. Odmawiamy modlitwę do św. Wojciecha, upraszając za jego wstawiennictwem potrzebne łaski dla nas i dla naszej Ojczyzny.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej modlimy się za naszą Ojczyznę. Natomiast w dniach 28 i 29 kwietnia br. obchodzić będziemy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, W czasie Odpustu nastąpi uroczyste zakończenie obchodów jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce. Modlitwie będzie przewodniczyć Legat Ojca Świętego Franciszka Ksiądz Kardynał Vincent Nichols, Prymas Anglii i Walii.
Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 28 kwietnia, Pierwszymi Nieszporami o godz. 19.30 z homilią Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego.
Po Nieszporach (ok. godz. 20.30) z Katedry wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych do kościoła pw. św. Michała Archanioła.
Główne obchody rozpoczną się 29 kwietnia procesją o godz. 9.15 z kościoła pw. św. Michała Archanioła do Katedry. O godz. 10.00 na Placu św. Wojciecha będzie uroczysta Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi Legat Ojca Świętego Franciszka Kardynał Vincent Nichols.
Po sumie odpustowej pielgrzymi zostaną zaproszeni na posiłek do ogrodu przy rezydencji Księdza Prymasa. Podczas spotkania będzie można wesprzeć akcję „Bilet dla Brata” pomagając młodzieży w wyjeździe na ŚDM do Panamy. Wśród uczestników akcji zostanie rozlosowana m.in. dwuosobowa pielgrzymka na Ukrainę. W programie są występy artystyczne, zwiedzanie rezydencji Prymasów Polski oraz bezpłatny wstęp do Muzeum Archidiecezjalnego, skarbca katedralnego i katedry.
Odpust zakończy się II. Nieszporami o godz. 16.00 pod przewodnictwem i z homilią Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, Ordynariusza Toruńskiego. Po Nieszporach, zgodnie z tradycją, Ksiądz Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom.

4. W poniedziałek próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o 16.30.

5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. Nowenna o 8.30 i 17.30. Adoracja do 10.00 i Msza św. Okazja do spowiedzi o 9.30.

6. W piątek po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gim.

7. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Niepokalanowa w najbliższą sobotę 28.04.2018r. Wyjazd o 5.00. Zapisy w biurze. Koszt: 50zł.

8. Organizujemy wyjazd na spotkanie na Lednicy w sobotę 2.06.2018r. o 7.00. Zapisy biurze parafialnym i u ks. Tomasza. Koszt przejazdu wraz z pakietem pielgrzyma – 25 zł.

9. Dziękujemy za ofiary w wysokości 1321 zł, które będą przeznaczone na zapłacenie faktury za remont instalacji wodnej na naszym cmentarzu.

10. Polećmy Bożemu Miłosierdziu śp. Kazimierza Ciesielskiego, którego pogrzeb odbył się w minioną sobotę oraz śp. Wojciecha Sasaka, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00. Wieczny odpoczynek…