CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 7 maja 2017

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele.
  2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W naszym kościele nabożeństwo majowe ku czci Matki Najświętszej jest po Mszy św. o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  4. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.00 do 12.00 i Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św.
  5. W czwartek po Mszy św. o 18.00 w Domu Parafialnym odbędzie się zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy. Tego dnia przeżywać będziemy 100 rocznicę objawień. Z tej okazji zapraszamy do mogileńskiej Fary, gdzie o 20.00 będzie uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. Kanonika, Dziekana Mirosława Kaczmarka. Kazanie wygłosi Ojciec Gwardian Krzysztof Lewandowski. Następnie będzie procesja różańcowa ulicami naszego miasta do kościoła MBNP, którą poprowadzi ks. Jacek Wachowski. Przy grocie Matki Bożej odsłonimy pierwszą z sześciu tablic przypominających słowa Maryi wypowiedziane do Dzieci Fatimskich sto lat temu. Na procesję zabierzmy ze sobą świece, różaniec oraz kwiat róży, który zostawimy przy grocie. Do niesienia figury Matki Bożej zapraszam kandydatów do bierzmowania. Przy wyjściu z kościoła można odebrać darmowy numer gazety poświęconej objawieniom fatimskim.
  7. Dziękuję za ofiary na poszkodowanych w wojnie w Syrii w wysokości 2640 zł.
  8. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Zbytek, Sylwester Ropalski, Józef Wesołowski. Wieczny odpoczynek…