DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 4 grudnia 2016

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi.
  2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomy III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Módlmy się za wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność!
  4. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele w tym tygodniu we wtorek, w środę i w piątek o godz. 18.00.
  5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji. Z tej też okazji w tym tygodniu nie będzie rorat w poniedziałek a wszystkie dzieci zapraszamy na roraty we wtorek o 18.00. Z okazji wspomnienia św. Mikołaja w poniedziałek dzieci z chórku będą uczestniczyć w koncercie muzyki Gospel w Poznaniu, natomiast ministranci w sobotę w wycieczce do Jump Areny w Toruniu.
  6. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Zachęcam do składania pisemnych próśb do Matki Bożej. Ofiary przeznaczamy dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
  7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.30 i 18.00. O 18.00 zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. poświęcimy medaliki i książeczki. Po Mszy św. zapraszamy na czuwanie modlitewne rodzin naszej parafii. Modlić się będziemy zwłaszcza w intencji dzieci komunijnych i ich rodziców. Czuwanie poprowadzą małżonkowie i rodziny, które po zakończonej modlitwie zapraszają do domu parafialnego wszystkich chętnych, którzy chcieliby tworzyć wspólnotę i stowarzyszenie rodzin naszej parafii.
  8. W biurze parafialnym są do nabycia świece oraz opłatki wigilijne.
  9. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: w sklepie Inter-Marche, sklepie Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz w kościele, jak co roku wystawione są kosze na żywność i środki czystości.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz bożonarodzeniowy, który organizuje Chórek Parafialny „Gloria”. Do nabycia: ozdoby choinkowe, stroiki, pierniczki oraz gotowe zestawy prezentowe, przygotowane przez dzieci. Dochód przeznaczony jest na działalność zespołu oraz na zorganizowanie wypoczynku zimowego dla dzieci. Tego dnia Ognisko Misyjne będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny.
  11. W przyszłą niedzielę taca z Mszy św. przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe w naszej parafii.