DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 sierpnia 2021 roku

1. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa.

2. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.

3. W środę 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym oraz z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych będzie w naszym kościele w środę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Młodzież, dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników Zespołu Szkół w Mogilnie zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą kolejny rok szkolny w środę o 18.00.

6. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych podczas adoracji od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

7. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od 15.00 do 16.00. Następnie nabożeństwo ku czci NSPJ oraz Komunia św. wynagradzająca. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi i Komunii św.

9. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się i poznawać fragmenty z nauczania nowych błogosławionych Kościoła Katolickiego.

10. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny a po niej nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

11. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami św.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Warszawy w dniach 11-12.09.2021r. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.

13. Dziękuję działkowcom Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Lasem” w Mogilnie, rodzinom panów Apolinarego i Krzysztofa Kopciów oraz wszystkim rolnikom, którzy wzięli udział w Mszy św. dożynkowej w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać za ofiary i dar ołtarza. W szczególny sposób dziękuję panu Stanisławowi Kwaśniewskiemu za wykonany z ziaren obraz Chrystusa Miłosiernego.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Franciszka Basińska, śp. Monika Sroczyńska, śp. Michał Batkowski i śp. Kazimierz Kempiński. Wieczny odpoczynek…

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY

Parafie Świętego Andrzeja Boboli we Wszedniu i MBNP W Mogilnie organizują dwudniową pielgrzymkę do Warszawy z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej
w dniach 11-12.09.202r.
„ Śladami Kardynała Wyszyńskiego”.

Program:

11.09.2021

4.45 wyjazd z Wszednia

5.00 wyjazd z Mogilna

9.00 – 11.00 sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli ( zwiedzanie )

12.00 – 14.00 zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego

15.00 przejazd do Lasek

17.00 -18.00 dojazd na nocleg -obiadokolacja

12.09.2021.

8.00 Śniadanie

9.00 wyjazd do Warszawskich Łazienek

11.30 przejazd do Wilanowa, obok świątyni opatrzności Bożej

15.00 zwiedzanie Warszawskiej Starówki z Katedrą Świętego Jana

17.00 wyjazd z Warszawy

18.00 obiadokolacja w Restauracji Pod Bażantem

Przyjazd do Mogilna około 23.00.

Koszt 260 zł od osoby obejmuje: zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, bilety wstępu, transport. Zapisy w biurze parafialnym.

*(Ze względu na sytuacje epidemiologiczna, pielgrzymka może być przełożona na inny termin lub rozwiązana ze względu na wprowadzane obostrzenia)

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!