NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.15.
  3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
  4. Trwają zapisy do Dziennego Domu Pobytu w ramach projektu „Radość Życia”, który rozpocznie funkcjonowanie od września w godzinach od 7.30 do 15.30 dla 20 podopiecznych m.in. w zakresie wsparcia opiekunów, psychologa, fizjoterapeuty, pielęgniarki, terapeuty zajęciowego, prawnika. Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, starszych i chorych, zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z Mogilna i powiatu. Zainteresowanych proszę o przybycie do biura parafialnego do końca września 2018r.
  5. Wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu Dziennego Domu Pobytu przy Parafii MBNP w Mogilnie prosimy o przybycie w niedzielę 26.08.2018r. po Mszy św. o 12.00 na spotkanie z organizatorami miejscowej placówki. Zapraszamy!
  6. Nasza parafia wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin ALVIRA zaprasza na rodzinny piknik na zakończenie lata w sobotę 1 września 2018r. o 15.00 przy Hali Sportowej w Mogilnie. W programie: koncert Kapucyńskiego Zespołu Uwielbienia, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, gimnastyka malucha i rodzica, profesjonalni animatorzy; poczęstunek: kiełbaski i ciastko
  7. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie informuje, że rozpoczęcie roku szkolnego dla klas V-VIII będzie w poniedziałek 3 września o 8.00 w budynku szkoły. Następnie o 9.00 będzie Msza św. w kościele MBNP dla wszystkich klas. Po Mszy św. w budynku szkoły będzie rozpoczęcie roku dla klas I-IV. Życzymy bezpiecznych powrotów z wakacji i radosnego rozpoczęcia nowego roku szkolnego!
  8. Ogłoszenie PKP: Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z Indywidualnym Numerem Identyfikacyjnym. Żółte naklejki wraz z numerem są umieszczone po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i na napędach rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansę na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów i uniknięcie nieszczęśliwego zdarzenia.