NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary
    w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Wiaczesława Adamowicza z parafii Dzisna na Białorusi. Dziękujemy za wygłoszone słowo Boże. Po Mszy św. naszymi ofiarami wesprzyjmy parafię, w której pracuje ks. Wiaczesław. Również dzisiaj dzieci z naszej parafii obchodzą 1 rocznicę I Komunii Świętej podczas Mszy św. o10.30. Módlmy się, aby trwały w miłości Chrystusa Eucharystycznego.
  2. Przez wszystkie dni maja trwa w naszym kościele o godz. 17.30 wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do udziału w niej.
  3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego.
  4. W środę Nowenna do MBNP o 8.30. Adoracja do 12.00 a następnie Msza św. Od 11.00 do 12.00 okazja do spowiedzi św. Wieczorem Nowenna z nabożeństwem majowym o 17.30.
  5. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.30, 18.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 sprawowanej na mogileńskim Rynku wyruszymy
    w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszego miasta. Prosimy
    o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków.
    Przypominamy, że jest to uroczystość, w której katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
    Procesje Oktawy Bożego Ciała wokół naszego kościoła w łączności z nabożeństwem majowym będą codziennie o 17.30.
  6. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
  7. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 w naszym kościele, 52 dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Tego dnia południowa Msza św. przesunięta zostanie na godzinę 12.30. Przed I Komunią Świętą proszę rodziców o posprzątanie kościoła we wtorek po wieczornej Mszy św. Ostatnia próba dla dzieci będzie w piątek o 16.00. Spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę o 10.00. Będziemy towarzyszyć naszymi modlitwami w przygotowaniach i owocnym przyjęciu Komunii Świętej. Na zakończenie Białego Tygodnia 4.06.2016r. organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę dla dzieci i ich rodzin. Zapisy z wpłatą 50 zł w biurze parafialnym lub u Pani Katechetki.