NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 7.01.2018r

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się okres zwykły, w którym przeżywać będziemy kolejne wydarzenia związane z ziemską działalnością Pana Jezusa. W nawiązaniu do tradycji nadal będziemy w kościele śpiewać kolędy przy świątecznym wystroju świątyni.
  2. Dziś o 15.00 do naszego kościoła zapraszamy na kolędowanie z przedszkolakami.
  3. W środę nowenna do MBNP o 7.30 i 17.30.
  4. Przyszła niedziela będzie przeżywana jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  5. Trwają duszpasterskie odwiedziny tzw. kolęda. W dni powszednie rozpoczynamy o 14.30; w niedziele o 14.00 a w soboty o 10.00. Tradycyjnie ministranci przed przybyciem kapłana będą pytać się, czy domownicy chcą przyjąć księdza i zaśpiewają kolędę. Przyjęcie kapłana jest potwierdzeniem naszej przynależności do wspólnoty parafialnej; czasem wspólnej modlitwy oraz wyrazem zatroskania o sprawy wspólnoty. Plan kolędy jest w kruchcie oraz na stronie parafii.
  6. W związku z kolędą poranne Msze św. są o 7.00. Proszę zainteresowanych, którzy zamówili intencje mszalne o sprawdzenie godziny odprawienia Mszy św.
  7. Kolędnicy misyjni dziękują za zebrane wczoraj ofiary dla dzieci z Syrii i Libanu w wysokości 744,64zł.
  8. W miesiącu lutym rozpoczyna się w naszej archidiecezji wiele katechez dla narzeczonych. Terminy katechez podane są na stronie internetowej: narzeczeni.archidiecezja.pl. Przypominamy, że ukończenie tego kursu jest konieczne do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.

Mogilno, 7.01.2018r.