PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Dziś rozpoczynamy spotkania dla narzeczonych w ramach katechezy przedmałżeńskiej w domu parafialnym o 15.00.
  3. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30.
  4. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek: dzieci o godz. 16.00; wszystkich o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.30.
  5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. przed kościołem będziemy zbierać ofiary na misjonarzy z naszej archidiecezji. Proszę Matki Różańcowe i członków Rady Parafialnej o kwestowanie.
  6. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 11-14.03.2018r. Poprowadzi je ks. Maciej Przygodzki. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 będą w dniach 19-21.03.2018r.
  7. Od soboty 40 – osobowa grupa dzieci uczestniczy w tygodniowym zimowisku w Karpaczu. Wszystkim dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy dobrego zimowego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu do domów.