PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 lipca 2018

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi. Dziś w dniu imienin Abpa Seniora Henryka Muszyńskiego pamiętajmy w naszych modlitwach prosząc o potrzebne łaski i zdrowie!
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Osoby, które chciałyby przyjąć szkaplerz proszone są o zgłoszenie się przed Mszą św. o 18.00 do zakrystii.
  3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  4. W czwartek o 15.00 na plebanii zebranie Matek Różańcowych.
  5. Dzieci, które przez cały rok zbierały naklejki, proszę o przyniesienie uzupełnionych i podpisanych plansz do 22.07.2018r.
  6. Zapraszamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w ramach grupy franciszkańskiej w terminie 28.07-6.08.2018r. Spotkanie informacyjne i organizacyjne odbędzie się dziś, w niedzielę 15.07.2018r. o 19.00 w mogileńskim klasztorze.
  7. W niedzielę 5.08.2018r. organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na przywitanie pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze. Zapraszamy wszystkich chętnych a szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Wyjazd o 5.00. Zapisy z wpłatą 50 zł w biurze parafialnym.
  8. Dzieciom, młodzieży oraz urlopowiczom życzymy udanego i bezpiecznego czasu wypoczynku. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy przez miniony tydzień modlili się o potrzebny deszcz. Zachęcamy też do osobistej modlitwy oraz ofiarowania spowiedzi św. Komunii św. w ważnych i pilnych intencjach.
  10. W minioną sobotę pożegnaliśmy ks. prob. Krzysztofa Kinowskiego z Kołodziejewa, spoczął na cmentarzu w Wągrowcu. Z naszej rodziny parafialnej pożegnaliśmy śp. Różę Taterską i śp. Teresę Redman. W najbliższy wtorek o 13.00 na naszym cmentarzu odbędzie się pogrzeb śp. Zygmunta Kuźby. Wieczny odpoczynek…