SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 24 lipca 2016

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości. Dziś w Amfiteatrze Miejskim w Mogilnie rozpocznie się Bal Świętych o 17.00, skąd wszyscy przejdą ulicami miasta na Skwer św. Wojciecha przy klasztorze, aby przeżyć rodzinne spotkanie.
  2. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sposób szczególny w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Jakub Apostoł, wraz ze Świętym Krzysztofem. Po Mszy Świętej o 18.00 pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy. Dziś duchowo łączymy się z parafianami Parafii Farnej w Mogilnie, gdzie o 12.00 będzie Suma Odpustowa ku czci św. Jakuba Apostoła.
  3. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima, podczas Eucharystii modlić się będziemy za naszych seniorów, życząc błogosławieństwa Bożego, zdrowia i zadowolenia z wnuków.
  4. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  5. Dziękuję za zbierane ubiegłej niedzieli ofiary przeznaczone na organizację pobytu młodych z Kazachstanu w Mogilnie w wysokości 1 630 zł.
  6. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Rolnikom dobrej pogody na żniwa. Zmarłych w minionym tygodniu parafian: + Stefana Wojtasa i Zenona Marczewskiego polecamy Bożemu miłosierdziu. Pogrzeb + Sławomira Szyszkowskiego będzie we wtorek o 14.00. Wieczny odpoczynek …

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;
  • 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;
  • 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;
  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.