SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 lipca 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży. Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Pobłogosławienie pojazdów po Mszy św. o 18.00. Ofiary zbierane podczas nowenny będą przeznaczone na rzecz akcji MIVA zakup środków transportu dla misjonarzy.
Pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Krzysztofie Wętkowskim, który tego dnia obchodzi dzień swojego Patrona.

3. Przed tegorocznym odpustem ku czci MBNP na ikonę Matki Bożej została nałożona pierwsza sukienka pobłogosławiona 20 lat temu przez Ks. Abpa Henryka Muszyńskiego. Zmiana sukienek będzie stałą praktyką.

4. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

5. W niedzielę 5.08.2018r. organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową na przywitanie pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze. Zapraszamy wszystkich chętnych a szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Wyjazd o 5.00. Zapisy z wpłatą 50 zł w biurze parafialnym.

6. Grupa franciszkańska z Mogilna wyrusza na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę 28.07.2018r. Nie wszyscy spośród nas będą mogli wybrać się w drogę, ale mogą swoje intencje powierzyć modlitwie pielgrzymów. Kartki z wypisaną intencją pielgrzymkową proszę zostawić w koszyczku na balaskach.

7. Dzieciom, młodzieży oraz przebywającym na urlopach życzymy udanego i bezpiecznego czasu wypoczynku a pracującym na roli dobrej pogody, aby mogli zebrać plony ziemi.