TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 30 kwietnia 2017

1. Dziś w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna. W ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
  2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za kierowców.
  3. W poniedziałek rozpocznie się miesiąc poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się na Eucharystii o godz. 18.00, po której będzie majowe nabożeństwo. Rodzinnie gromadźmy się w naszych domach i przy przydrożnych kapliczkach na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych.
  4. Dzień 1 maja jest Świętem Pracy. Przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy modlitwą szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia.
  5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag.
  6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie taki, jak w niedzielę. Nowenna połączona z nabożeństwem majowym tylko o 17.30.
  7. W czwartek o 17.00 zapraszamy wszystkich, którzy w ramach Tygodnia Biblijnego chcą uczestniczyć w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Tego dnia o 17.00 do kościoła w zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II i III gimnazjalnych. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana.
  8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od 15.00 do 15.45. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, nabożeństwo pierwszopiątkowe i koronka do Miłosierdzia Bożego a o 15.45 Komunia św.
    O 16.00 próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. O 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na podstawie Listu do Galatów, w ramach Tygodnia Biblijnego. Tego dnia nabożeństwo majowe będzie o 17.45.
  9. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o 7.15.
  10. Zbliża się 100 rocznica objawień NMP w Fatimie. Już dziś zapraszamy na procesję fatimską 13.05.2017r. Rozpoczniemy Mszą św. o 20.00 w Farze mogileńskiej. Następnie przejdziemy w procesji ulicami naszego miasta do kościoła MBNP. Z tej okazji odnawiamy otoczenie figury Matki Bożej z Fatimy przed naszym kościołem. Każdego miesiąca na słupach przy figurze poświęcimy tablicę z brązu ze słowami objawień. Dziękuję ofiarodawcom i proszę o ofiary składane na tacę w kopertach na ten cel.
  11. W przyszłą niedzielę zgodnie z prośbą ks. Prymasa zbierać będziemy ofiary na Seminarium Duchowne w Gnieźnie. Proszę Matki Różańcowe i radnych o kwestowanie.
  12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Włoch w dniach 24.06-3.07.2017r. Szczegóły w biurze parafialnym.
  13. W Konkursie Biblijnym na szczeblu diecezjalnym Katarzyna Maciejewska zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do konkursu ogólnopolskiego. Gratulujemy!
  14. Dziś przed kościołem do puszek zbieramy ofiary na poszkodowanych w wojnie w Syrii.
  15. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Andrzej Ziółkowski i śp. Rajmund Węglewicz.