TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 lipca 2017

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. W czasie wakacyjnym nie będzie adoracji ani Mszy św. o 12.00.
  3. W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 16.00. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św. O 16.00 Komunii św. wynagradzająca za grzechy osobiste i całego świata. Msza Święta wynagradzająca z pierwszopiątkowym nabożeństwem o godz. 18.00. Chorych odwiedzimy w sobotę od 9.00.
  5. Przypominam i zachęcam do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce na Jasną Gorę w dniach 28.07 – 6.08.2017r. Spotkanie informacyjne będzie dziś, 2.07.2017r. o 19.00 w klasztorze.
  6. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na przywitanie pieszych pielgrzymów w sobotę 5.08.2017r. Wyjazd o 5.00. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt: 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.