TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 26 czerwca 2016

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę o 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i procesja. Dziś wieczorem nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
  2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 17.30 Zaraz po nabożeństwie Msza Święta.
  3. Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to także w poniedziałek, 27 czerwca o 8.30 i 17.30 z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem czerwcowym tylko o 17.30. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.
  5. W środy w wakacje nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św. o 12.00.
  6. W pierwszy piątek o 15.00 zapraszamy na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Od 15.00 do 16.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Przypominam dzieciom komunijnym o przeżywaniu dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Proszę rodziców o przypomnienie dzieciom o spowiedzi św. o 15.00. Po spowiedzi, o 16.00 będzie można przyjąć Komunię św. wynagradzającą NSPJ. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym o 18.00.
  7. W sobotę przed poranną Mszą Świętą nabożeństwo różańcowe. Od 9.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą.
  8. Chór parafialny „Immaculata” wznawia swą działalność. W przyszłą niedzielę wystąpi podczas Mszy św. o 12.00. Próba będzie w środę po Mszy św. o 18.00.
  9. Od poniedziałku do czwartku grupa ministrantów z parafii MBNP i z Wszednia , dzieci z chórku parafialnego „Gloria” oraz dzieci z Ogniska Misyjnego wraz z opiekunami odpoczywać będą nad morzem w domu zakonnym Ojców Paulinów w Łukęcinie. Wyjazd został sfinansowany w części przez UMiG Mogilno, który użyczył autokar; w części przez naszą parafię oraz uczestników. Dziękuję Firmie Pepsi-Cola ze Żnina za napoje oraz prywatnym ofiarodawcom. Gdyby ktoś chciał ufundować dodatkowe atrakcje dzieciom podczas pobytu proszony jest o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
  10. Organizujemy jednodniową, autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w środę 10.08.2016r., w dniu wejścia pieszych pielgrzymów z naszej archidiecezji. Wyjazd o 6.00 sprzed kościoła w Mogilnie. Wejście i powitanie pielgrzymów będzie około 14.00. O 18.30 Msza św. na wałach. O 21.00 Apel Jasnogórski. Powrót do Mogilna około 2.00. Koszt: 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  11. Przy wyjściu z kościoła można odebrać nowy numer Przewodnika Katolickiego. Oprócz wielu ciekawych artykułów są także informacje o zmianach personalnych księży w parafiach archidiecezji.
  12. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy, życzymy bezpiecznych podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.